Miks kulutada raha veebireklaamile?

Miks kulutada raha veebireklaamile?

Tõsi, on palju võimalusi tasuta reklaamiks: alustades sõna levitamisega ja e-maili saatmisega, lõpetades sotsiaalmeediaga: postitus siin, säuts seal. Hea sõna on muidugi väärtuslik, aga kui kaugele see jõuab?

Kui ma ütlen, et anna Sina mulle 10€, ma annan sulle 20€ vastu – kõlab nagu plaan?
Nii reklaam käibki. Lihtne!

Selleks, et teenida, peab kulutama!

4 põhjust, miks peaks seda tegema:

1. Aeg

Iga päev sotsiaalmeedia postitust kirjutada on aeganõudev. Selle asemel võiks kasutada tasulist reklaami:
reklaami näidatakse õigetes kohtades, õigetele inimestele, õigel ajal. Nii säästad aega.

2. Sihtrühma valimine

Kõikvõimas sihtimine annab võimaluse toodet või teenuset reklaamida täpselt õigele kliendile. Näiteks kui Sul on e-pood, mis müüb kleite Eestis, pole ju mõtet reklaami teha Portugalis elavatele meestele? Reklaamikanalid võimaldavad sihtida kliente elukoha, vanuse, soo, huvide, hobide ning täpsemate faktorite järgi.

3. Eelarve planeerimine

Veebis reklaamides on sul täielik kontroll oma raha üle. Vali ise, kui palju, millal ja kelle jaoks sa seda kasutad. Tele- või raadioreklaam on tohutult kallis ning sa ei saa kunagi kindel olla, kes seda näeb. Sulle jääb alati võimalus oma eelarvet suurendada või vähendada.

4.Ettevõte nähtavaks

Olles pidevalt pildis, jõuab klient sinuni ühel või teisel viisil.

 

Milliseid kanaleid kasutada?

– Eespool oli juttu sotsiaalmeediast. Üheks lihtsaks ja soodsaks võimaluseks on oma postituste boostimine. Oled ilmselt isegi märganud oma Instagrami või Facebooki uudistevoos erinevaid sponsitud postitusi. Ka seal on võimalik oma reklaami suunata õigele sihtrühmale ning hiljem saab näha statistikat, kui paljudeni postitus jõudis.

– Järgmiseks võimaluseks on Google Ads. Google pakub vinget reklaamivõimalust enam kui kahel miljonil partnersaidil. Sinu reklaami on võimalik kuvada otsingutulemustes, YouTube’is, mobiilirakendustes, erinevatel veebilehtedel üle maailma. Seal on samuti võimalus sihtida kliente väga detailselt, valida ise oma eelarve ja veel miljon erinevat eelist. Aga see on juba hoopis teise postituse jutt.

-Väga paljudel veebisaitidel on samuti oma reklaampinnad, mida on võimalik kasutada. Ettevõte müüb autosid, tundub mõistlik oma reklaami kuvada auto24.ee lehel?
Sellistel lehtedel on tavaliselt erinevates mõõtudes bännerid. Kui oled juhtumisi graafiline disainer, on Sul lihtne. Kui ei, siis tasub pöörduda mõne ettevõtte poole, kes on sellel alal pädevamad (jah, ma viitan Miniwalile 🙂 ).

Kui aga see kõik tundub keeruline või tüütu, siis otseloomulikult on olemas reklaamiagentuurid, kes teevad selle kõik Sinu eest ära!

Nüüd võta veidi aega ja mõtle, miks peaks Sinu ettevõte reklaami tegema.
Siin on mõned humoorikad mõtted, mille pani kirja enterpreneuer.com:

  • Sul on alustav ettevõte ning tahad, et inimesed sellest teaksid
  • Su ettevõte on tegutsenud juba mõnda aega, kuid inimesed ikka ei tea sellest midagi
  • Sinu konkurent teeb reklaami
  • Sa jääd oma konkurendile alla
  • Sul on vastupandamatu soov oma konkurent kõrvaldada
  • Sa arvad, et sul on hea toode
  • .. tegelikult oled sa selles päris kindel
  • Sa tahad olla järgmine Nike/Guess/Armani
  • Su ema/vend/koer arvab, et see on hea mõte
  • Kõik teised ju teevad seda

Pane oma mõtted kirja ja alusta täna!

Kommentaarid puuduvad

Kommenteeri